Model Trenci olmak için adım adım

Selam!

 

Model trenci mi olmak istiyorsunuz! Ya da model trenci olduğunuzu mu sanıyorsunuz. Bunları yaparsanız daha iyi bir modelci olursunuz.

 

ADIM ADIM MODEL TRENCİLİK

 

1) Aman, yeriniz yoksa hiç başlamayın. 15 m² alanınız var ise süüüüüüüper!

 

2) Araştırma yapın. Araştırma yapmak için bu site ve ayrıca http://www.modeltrenciler.com/ adresini kullanabilirsiniz. Forum alanı... Ayrıca usta olmuş olan model trencilere birşeyler sorabilirsiniz. Misal ben; dekorasyon malzemelerini nereden alacağımı ordan öğrendim. (Durun oraya da geleceğiz.)

 

3) İki metre eni bir metre boyu olan bir masa alın.

 

4) Gelelim tren markası seçimine... Marklin en iyisidir! Ama siz araştırın. İce Modeli de Marklinindir, buharlı treni de vardır. Yolcu vagonluları, yük vagonluları, setleri, bire birleri vardır. En kolay www.gittigidiyor.com www.hemalhemsat.com www.hepsiburada.com gibi internet üzerinden alışveriş imkanı sunan internet sitelerinden almanızı tavsiye ederim. Yurtdışında da vardır.

 

5) Sonra dekorasyon seçimi var. 2. adımda bahsetmiştim.Küçük insanlar, hayvanlar, evler ve objelerle daha gerçekçi bir ürün elde edebilirsiniz. İnternet üzerinden almak için

 

http://proses.com/oscommerce/index.php/cPath/21?osCsid=76441d6c1f7baaa7e8ecb39ce52e421e

 

linkine tıklayınız.

 

6) Treninizi başlatınız efenim!

 

7) İleride 15 metrekare size yetmeyecek! Yarım salon, salon dekren bir stüdyo daire tutacaksınız! Dernek kurabilir, internet sitesi alabilirsiniz!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !